HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Chystá se ve Vaší obci nový vodovod či rekonstrukce přípojek? Nechte se inspirovat progresivní obcí Slatinice!

  Lázeňská obec Slatinice se nachází cca 13 km od Olomouce. Na západ od Slatinic se zvedá Drahanská vrchovina s hanáckou „velehorou“ Velký Kosíř. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1775, krásný obecní úřad. Věhlasné jsou zdejší lázně známé již od roku 1545. V obci najdete také např. muzeum veteránů spojené s penzionem a cukrárnou. Netradiční a zážitkové ubytování nabízí např. penzion Majorka, který je zajímavý např. nabídkou prvorepublikového pokoje či VIP apartmánu Pekárna, vybaven stylovým nábytkem a americkými kamny, umístěné v samostatně stojícím objektu uvnitř vnitrobloku a disponující samostatným vchodem.

  Je nám ctí se pochlubit dodávkou malých vodoměrných šachet právě do této malebné obce Slatinice.

  Vodovod v obci dříve provozovala soukromá firma. Začátkem roku 2017 se obec rozhodla převzít provoz vodovodu zpět. Po téměř roce a čtvrt samostatného provozování už Slatinice vydělaly na první opravy potrubí. Kromě výměny hlavního řadu se obec v loňském roce rozhodla vymýtit vodoměry z těžko přístupných sklepů a nové vodoměry umístit do vodoměrných šachet na veřejných pozemcích a to především z důvodu minimalizace černých odběrů. Tuto vizi se obec rozhodla vyřešit elegantním a progresivním řešením malých vodoměrných šachet Modulo, do kterých následně instalovali vodoměry s dálkovým odečtem, který mimo jiné umožňuje sledovat např. průtok vody online (např. v případě zákazů napouštění bazénů). Vodoměry rovněž např. zaznamenávají neoprávněnou manipulaci.

  V první etapě naše společnost v průběhu loňského roku dodala do obce 150 ks vodoměrných šachet Modulo 1V, tzn. provedení s ventily od firmy Meibes, zatížení poklopu do 12,5 t. Do obce jsme rovněž dodali 3 ks šachet Compozit, které našly uplatnění pro menší bytový dům a menší komerční objekt, kde byl vyžadován o dimenzi větší průtok.