HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Je tomu již dva roky, co jsme dokončili kompletní rekonstrukci regulační stanice plynu pro společnost Fatra v Chropyni.

  Fatra patří mezi významné světové zpracovatele plastů (PVC, PE a PET) a ve svých výrobních centrech v Napajedlech a Chropyni zaměstnává více než 1.300 zaměstnanců. V Chropyni je také správcem průmyslového areálu, který čítá okolo 20 výrobních firem, významnou složku činností tvoří kromě výroby a dodávky i distribuce energií. Spolehlivost těchto dodávek nejen pro průmyslový areál, ale i pro 1 000 bytů na sídlišti Chropyně, zajišťuje úsek Fatra energetika.

  Právě ředitele tohoto úseku Víta Macháně jsme oslovili, abychom ověřili, nakolik je po dvou letech ostrého provozu nové regulační stanice s naší prací spokojen. Velmi nás potěšilo, že ohlas na naši práci je po uplynulém období velmi pozitivní: „Na rozdíl od let předcházejících rekonstrukci nyní téměř nevím, že máme regulační stanici, to je myslím ta nejlepší reference. Celý systém naplnil naše očekávání, vše pracuje, jak má. S vaší společností nadále spolupracujeme, vaši technici totiž pro nás pravidelně zajištují i část potřebných revizí vysokotlaké části. Ovšem i od servisních pracovníků externích firem se kterými spolupracujeme máme na výslednou podobu a kvalitu provedení celé technologie jen pozitivní ohlasy.“

  Vít Macháň je tak s výsledkem rozhodnutí investovat včas do nové regulační stanice plynu i s odstupem času spokojen. Fatra díky tomu získala moderní, funkční, maximálně spolehlivé a současně estetické zařízení, které je připraveno na budoucí rozvoj firmy.

  Je zodpovědností každého provozovatele, aby včas odhalil možná rizika, která plynou z provozu postupně dosluhujících zařízení a včas zainvestoval do modernizace. V konečném důsledku tak předejde mnohamilionovým škodám, ke kterým by došlo v případě nucených odstávek a nedodržení závazků plynoucích z nasmlouvaných dodávek nebo přidružené výroby. Profesionálové z HUTIRA – BRNO jsou připraveni pomoci sestavit řešení přesně podle vašich potřeb i pro vás.

  Popis technologie i technickou specifikaci celého projektu pro Fatra, a.s. najdete ZDE.

  [unitegallery fatra]