HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Společnost HUTIRA – VISION, s.r.o. se v letošním roce přihlásila do soutěže E.ON Energy Globe, která pomáhá zviditelnit takové projekty, které si zaslouží publicitu za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí. Náš unikátní projekt mobilní úpravny vody byl vybrán odbornou komisí, jejíž členy tvoří zejména odborníci z různých ústavů Akademie věd ČR, v kategorii Firma jako finálový. O vítězi poté rozhodovala veřejnost svým hlasováním. Naše společnost se umístila na krásném druhém místě.

  Rádi Vám představujeme naše unikátní mobilní zařízení pro úpravu pitné vody, které se dá využít například při haváriích nebo živelních katastrofách, kdy není k dispozici běžný zdroj. Tato technologie si poradí i s velmi znečištěnou a zakalenou vodou. Pitnou vodu mohou mít obyvatelé postižených lokalit už do 20 minut od chvíle, kdy vozík s úpravnou dorazí na místo.

  Mobilní úpravna HUTIRA CCW je jedinečné zařízení, které představuje univerzální technologii pro výrobu pitné vody. O čistění se stará patentovaný pulsní čiřič, který si dokáže poradit i se silně zakalenou vodou z povrchových zdrojů. Čištění probíhá díky systému tlakových filtrů, UV záření a desinfekčním přísadám. Proces úpravy se dá přizpůsobit místním podmínkám a míře znečištění vstupní vody.

  Úpravna na robustním přívěsném vozíku může produkovat pitnou vodu už za 20 minut od zahájení procesu čištění. Denně může připravit pitnou vodu až pro 7 200 lidí. K zařízení je možné připojit i linku na plnění pitné vody do sáčků, případně lze pitnou vodu skladovat v gumových vodojemech. Mobilní úpravna tak může přes den přejíždět a pracovat na různých místech.

  Zařízení se dá využít i v případě havárií a odstávek stávajících systémů pro dodávky pitné vody. Obce se tak vyhnout tradičnímu rozvozu vody v cisternách. Jsou ale i další místa a příležitosti, kde bude úpravna užitečná – při plnění bazénů nebo při zásobování pitnou vodou na festivalech a jiných větších kulturních akcích.

  V čem je náš projekt výjimečný?

  • Široké možnosti využití – od živelních katastrof po plnění bazénů.
  • Levná a rychlá příprava pitné vody.
  • Možnost propojení technologie úpravy s linkou na plnění vody do sáčků.
  • Patentovaná technologie české firmy.

  Děkujeme za podporu všem, kdo nám zaslal svůj hlas a gratulujeme vítězi.

  V případě zájmu jsme Vám plně k dispozici : info@hutiravision.com,  www.hutiravision.com