HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Požadavky na materiál plastových skříní pro plynárenství

  Plastové skříně jsou dnes běžnou součástí plynárenství. Setkáme se s nimi na všech typech regulačních zařízeních, v oblasti odběrných plynových zařízení (OPZ) tj. pro rodinné domy, bytové domy, komerční, skladovací i průmyslové objekty a areály. Dále v oblasti plynárenských zařízení jsou to nejčastěji bloková a posilovací regulační zařízení a regulační stanice. Plastové skříně se samozřejmě uplatňují i pro umístění třeba jen samotného hlavního uzávěru plynu (HUP) nebo plynoměru.

  Plastové skříně chrání zařízení před povětrnostními vlivy, mechanickým poškozením, tepelnému sálání a odděluje okolní prostředí od prostoru, ve kterém je zařízení umístěno. V TPG 609 01, 934 01, 605 02 a 704 01 jsou stanoveny konkrétní požadavky na protipožární vlastnosti skříní resp. materiálů těchto skříní.

  Pokud nejsou skříně klasifikovány třídou reakce na oheň minimálně B, musí materiál použitý pro jejich výrobu splňovat následující kritéria:

  ·         podle ČSN EN ISO 1716 musí být hodnota spalného tepla  QPCS ≤20  MJ/kg (resp.  ≤25  MJ/kg při splnění dalších podmínek)

  ·         podle ČSN EN 13501-1 +A1 , tj při zkoušce malým zdrojem plamene musí být Fs ≤ 150mm do 60s (doba působení 30s), zkouška se provádí dle ČSN EN ISO 11 925-2

  V následujícím přehledu uvádíme, jak při zkouškách obstály naše skříně. Matriál našich skříní je ve většině případů polyesterový kompozit vyztužený skelným vláknem. Předpisy stanovené hodnoty tedy bylo ve všech případech snadné splnit.

  [table id=33 /]

  Nejčastější použití plastových skříní:

  [table id=34 /]

  Více informací o plastových skříních naleznete ZDE.