HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Filosofie naší společnosti se promítá nejen v našem mottu „s úctou k přírodě“ , ale také v projektech, které realizujeme nebo podporujeme. Jedním z takových projektů, u něhož jsme byli již při jeho zrodu v roce 2018, byl umělecký projekt brněnského filmaře, významného fotografa a typografa pana Tomáše Bendy, Oslava proudů. Film, nebo možná lépe řečeno umělecky pojatý dokumentární snímek a také výstava jsou věnovány údolí řeky Oslavy v okolí Náměště nad Oslavou na Třebíčsku a zachycují krásu jedné z nejrozsáhlejších přírodních rezervací v České republice v regionu Náměšťsko. V květnu tohoto roku byl projekt úspěšně dokončen a 29.6.2019 bude mít slavnostní premiéru. Od 26. 6. do 31. 7. bude pak možno v Náměšti nad Oslavou také shlédnout výstavu, která zrcadlí podstatu celého projektu. Stěžejní myšlenkou díla je záchrana řeky Oslavy neboli Oslávky, jak ji důvěrně nazývají místní a také podpora mikroregionu Náměšťsko.

  Více o projektu můžete shlédnout ZDE.

  Budete-li mít čas a náladu, zavítejte do Náměště nad Oslavou. Premiéra filmu i výstava budou jistě příjemným a bezpochyby netradičním uměleckým zážitkem, který Vám zpestří letní dny.

  Pokud Vás projekt zaujal, můžete ho také „ lajkovat“ na Facebooku nebo sdílet s přáteli – ZDE.

  Zdaleka nejen tento projekt byl oblastí našeho zájmu za poslední půlrok. Příroda, kultura, ale také sportovní akce jsou každoročně součástí našeho programu podpory.

  Z kulturní sféry rozhodně stojí za zmínku například Festival Ibérica, který je unikátním propojením španělských, latinskoamerických, českých a slovenských umělců http://www.iberica.cz/ , dlouhodobě také podporujeme Folklorní sdružení Jánošík Brno, který pracuje především s mladými talenty a dětmi.

  I naši čtyřnozí přátelé si zaslouží svoji pozornost, a proto jsme neváhali a zapojili se i do akce Moravský psí den, v Lanžhotě http://www.lanzhot.cz/uvodni-strana/moravsky-psi-den-1157cs.html a jako správní hokejoví fandové jsme se stali i partnery a spolupořadateli unikátního utkání hokejových legend ČR a Izraele https://www.gotobrno.cz/akce/hokejoveho-utkani-ceske-hokejove-legendy-vs-israel-old-timers/ a také partnery akce „Znojmo žije hokejem“ https://m.znojmozije.cz/event.php?eventID=2528. A aby toho nebylo málo, tak prostřednictvím majitele společnosti zvyšujeme též propagaci českého fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno i v zahraničí.

   

  S úctou k přírodě

  HUTIRA