HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Na letošní rok je připravena řada novinek. Jedná se o stroje univerzální i specializované na specifické činnosti.

  Mobilní sací bagr CITY je stroj konstruovaný  primárně pro podniky komunálního hospodářství a firmy spravující kanalizace. Jeho předností jsou dva menší ventilátory o jednotlivém výkonu 18 000 m3 nasátého vzduchu za hodinu a zásobník na odsátý materiál o objemu 2 m3. To umožňuje instalovat tuto technologii na vozidlo do celkové hmotnosti 7,5 t. Odsátý materiál lze vysypat i do tzv. BIG BAGŮ. Standardním nasazením těchto strojů je čištění kanalizačních vstupů, nebo odkrývání  síťových vedení uložených v zemi.

  Sací box – zástupce rozměrově a výkonově nejmenších strojů (výkony  20 – 80 KW) . Jsou zpravidla poháněny z přídavného hydraulického okruhu rypadla, či nakladače. Inovací prošla filtrační  jednotka, čímž se zvýšila její separační schopnost. Sací boxy slouží zejména k operativním zásahům na železničních, nebo tramvajových tratích. Využívá se též v komunálním hospodářství , stavebnictví a k údržbě průmyslových, chemických, nebo dřevozpracujících technologií.

   

  Mobilní sací bagr řady DINO v uspořádání náprav TRIDEM – jedna náprava vpředu, tři nápravy vzadu z důvodu lepšího rozložení hmotnosti u vozidel se zásobníky nasátého materiálu v objemu 10 – 12 m3. Čtvrtá náprava je řiditelná.

   

  Speciál vycházející ze standardní řady DINO – stroj v tzv. dvoucestném provedení. Je schopen vlastní silou pohybu jak po silnici, tak po kolejích. Po kolejích se pohybuje na třech jednoduchých sklopných železničních podvozcích. Jejich pohon je zabezpečen pomocí ozubených válců přitláčených na kola hnaných náprav vozidla.

   

  Inovace se dočkal i model WASUC. Díky přepracované koncepci odsávání a efektivnějšímu  stlačování odpadu v zásobníku se podařilo docílit lepšího využití prostoru stroje. Stejně velký stroj nyní odveze až o 25% objemu více.

  Více informací o mobilním sacím bagru naleznete ZDE.