HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  E.ON vs. HUTIRA – odveta hokejového zápasu za účasti hokejových legend

  V čase hokejové horečky, která v celé republice před MS v ledním hokeji propukla, si našli zástupci dvou firem působících v plynárenství a energetice čas, odhodili obleky a montérky, a jednací stůl vyměnili za hokejovou výstroj a ledovou plochu v hokejové hale dětí a mládeže v Brně za Lužánkami. Tým HUTIRA měl v úmyslu vrátit soupeři porážku (více informací ZDE), kterou utrpěl v předvánočním čase na otevřeném kluzišti v Hluboké nad Vltavou.  Naproti tomu tým reprezentovaný zaměstnanci skupiny E.ON hodlal potvrdit, že nešlo jen o náhodný výsledek.

  Od začátku až do konce se ale utkání neslo ve velmi sportovním a přátelském duchu. Tým E.ON, který vedl jako „coach“ vedl místopředseda Českého plynárenského svazu a zároveň místopředseda E.ON Energie, a.s. pan Jiří Šimek, měl z počátku mírnou územní převahu a překvapil „domácí“ aktivní hrou. Tým HUTIRA byl ovšem posílen o brankáře Aleše Krkošku, který ještě nedávno chytal juniorskou KHL za tým z Patriotů z Budapeště. Aleš ukázal, že umí nejen prodávat vodoměrné šachty nebo ohřevné skříně Amarc, ale jeho poloprofesionální hokejová zkušenost byla velmi znát a se všemi pokusy soupeře si poradil. I další kolegové předvedli své standardní výkony. Jednatel a ředitel firmy Ivo Hutira spolehlivě jistil hru zezadu na beku. Výkonný ředitel Radek Kundrata rovněž nepřekvapil a byl tradičně víc na ledě než na bruslích. Jednatel sesterské firmy HUTIRA – KRÁLÍK, s.r.o., která spravuje projekt samoobslužných čerpacích stanic KIWI, Karel Králík předvedl, že od dob, kdy aktivně hrával za Techniku Brno, sice utekla řada let, ale v rukách i nohách to pořád má. I další hráči přidali svůj „díl do mlýna“.

  Zákonitě se muselo projevit to, že první lajna týmu HUTIRA s legendárním Oldou Válkem a o něco starším, ale snad ještě slavnějším Milanem Novým, zaúřadovala. Milan, ač již neoplývá svou rychlostí, tak svůj um nezapomněl a v tomto zápase se ze střelce proměnil v nahrávače. Jeho parťák v útoku a bývalý parťák z reprezentace těžil z jeho nahrávek a dobré poziční hry, kdy Milan byť se pohyboval vždy jen na pár metrech, tak uměl vždy svého kolegu v útoku najít. Olda Válek pak předvedl, že hokej rozhodně nezapomněl a neztratil téměř nic ze své rychlosti a důrazu. Postupně vstřelil  tři branky. I přes vyrovnanou hru se především výborně chytající obchodní referent firmy HUTIRA Aleš Krkoška a vynikající forward Olda Válek přičinili o to, že se rozdíl ve skóre neustále zvyšoval.

  Coach týmu E.ON pak zareagoval změnou taktiky, které měla za důsledek vstřelení zaslouženého čestného gólu. Výsledek 7:1 ve prospěch domácího týmu neodpovídá vyrovnané předvedené hře. Výsledek ale určitě nebyl důležitý! Důležité bylo, že si oba týmy měly chuť zahrát, posílit týmového firemního ducha a poznat se i jinak než jako kolegové nebo obchodní partneři. Za firmu HUTIRA jsem rád, že po zhlédnutí zápasu se chystají za náš tým obout brusle i další kolegové, kteří měli z úrovně zápasu obavy. Pochopili však, že se není čeho bát, a že je to hlavně o pohodě a legraci, než o gólech a vítězstvích.

  Po zápase se oba týmy sešli na společné večeři, kde byl prostor řešit i některé pracovní záležitosti, ale hlavně se společně zasmát a příjemně se pobavit. Bylo dohodnuto, že na podzim se utkáme v dalším zápase, který se uskuteční někdy v čase vinobraní na „neutrální půdě“, pravděpodobně na hokejovém stadionu v Hodoníně. Byli bychom rádi, kdyby se z těchto utkání stala tradice a postupně se k tomuto přátelskému hokejovému zápolení přidaly i další firmy – týmy.

  Tím si Vás, čtenáře, dovolujeme vyzvat – pokud máte zájem potkat se nejen na „poli“ pracovním, ale i sportovním, tak budeme velice rádi, když se nám ozvete a najdeme příležitost potkat se nejen v pracovním obleku, ale v přátelské atmosféře poměřit své síly v hokejových výstrojích.

  Sportu a plynu zdar!