HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Nevyrostli jsme ale jen obchodně, ale i profesně, oborově a také jako společnost. Dnes náš tým tvoří téměř 120 zaměstnanců ve 12 různých společnostech pod společným jménem HUTIRA. Plynárenství a energetika jsou našimi hlavními směry, expandovali jsme však také do oblasti vodárenství. V současnosti se rovněž aktivně zabýváme inovativními směry, konkrétně technologiemi a projekty na úpravu bioplynu na biometan, jehož využití je možné v dopravě, nebo pro vtláčení do plynárenské distribuční sítě.

  Protože původně plánovanou oslavu tohoto významného výročí nebylo možné koncem května kvůli pandemii koronaviru zrealizovat, uspořádala firma HUTIRA – BRNO dne 12. června menší soukromou oslavu, pouze pro své zaměstnance. Stěžejním místem, „kde to před 30 lety všechno začalo“, byl kamenolom v Omicích, a proto se všichni zaměstnanci dopoledne sešli právě zde. Nechyběl slavnostní přípitek pod širým nebem, vtipná scénka o tom, co se u nás za 30 let odehrálo, ani symbolický odstřel.
  Sportovně založená část zaměstnanců přijela z Popůvek do lomu na kolech, odkud pokračoval peloton údolím říčky Bobravy do Tetčic na Rybářskou baštu, aby se pak příjemnou cestou lesem vrátil zpět do sídla v Popůvkách. Zde, kromě krátkého připomenutí důležitých historických okamžiků firmy, proběhla neformální oslava s grilováním a odpoledním „chilloutem“, za veselého dovádění hutiráckých dětí. Nechyběl ani výstup na náš „Matterhorn“, kterého si užívaly právě a hlavně děti.

  Počasí nám přálo, takže oslava se opravdu vydařila. Bohužel, z důvodu COVID-19 jsme si nemohli připít a zavzpomínat i s dalšími hosty, jak bylo původně plánováno.

  Více se o 30-ti letech našeho působení na trhu se můžete dočíst v aktuálním článku časopisu Českého plynárenského svazu.