HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Čas od času se každý obchodník setká s námitkou „Je to drahé!“, nebo „Co je na tom tak drahé?“ Odpověď není zas až tak složitá.

  Záměrem naší společnosti je nabízet inovativní řešení nejvyšší kvality. Mezi ně nepochybně patří také systém malých vodoměrných šachet Modulo, který je podložen několikaletým vývojem, průběžným testováním a neustálým zlepšováním.

  Zkušební stolice

  Základním pilířem kvality vodoměrných šachet Modulo jsou testy prováděné na zkušební stolici. Před kompletací každé šachty probíhá tlaková zkouška armatur při tlaku 16 bar včetně průtokového testu.

  Klimatická komora

  Samozřejmostí dodávek vodoměrných šachet Modulo pro český a slovenský trh je garance odolnosti proti mrazu. Garance je podložena vstupními hodnotami průměrných teplot, které jsou následně simulovány v klimatické komoře. Cennějším ukazatelem jsou však 15 leté zkušenosti na našem území. Praktické pozitivní zkušenosti máme nejen z horských, ale také z chatových oblastí, kde není zajištěn celoroční průtok vody.

  Laboratorní testování

  Konstrukce šachet je tvořena z kombinace více materiálů. Jedná se o kompozitní materiál vyztužený skelnými vlákny. Díky tomu získává materiál šachty vyšší odolnost vůči deformaci než u klasických plastů nebo recyklátů. Konečnému složení materiálu a konstrukčnímu řešení předcházely série deformačních a zátěžových testů.

  Design a vývoj

  Snažíme se vyhovět i specifickým požadavkům jednotlivých provozovatelů či vlastníků vodovodů.

  Nedílnou součástí jsou každoroční investice do dalšího vývoje, zdokonalování a řešení individuálních požadavků. Příkladem bylo loňské uvedení na trh nové šachty Compozit, která umožňuje montáž větších vodoměrů (DN 25, L=260 mm).

  V průběhu roku 2018 rovněž došlo k úpravě izolace šachty Modulo ve smyslu zvýšení prostoru nad vodoměrem za účelem lepší dostupnosti vodoměrné sestavy, nebo přípravy na různé systémy dálkových odečtů.

  I pro rok 2019 máme novinky. Šachty Modulo v letošním roce budou dostupné také s vyšším zatížením poklopů 25 t (třída zatížení C 250) a 40 t (třída zatížení D 400). Tyto poklopy lze použít do komunikací a míst, kde je předpoklad výskytu vozů nad 3,5 t.

  Více informací o Malých vodoměrných šachtách Modulo naleznete ZDE.

  climate chamber

  design office

  hydraulic test bench

  labo testing

  leak test bench

  Poklop s nosností 25 / 40t

  Poklop s nosností 25 / 40t

  Poklop s nosností 25 / 40t