HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Společnost HUTIRA – BRNO, s.r.o. je již více než čtvrt století hrdým a úspěšným dodavatelem regulační techniky. Za dobu své existence si společnost postupně vybudovala významné postavení na trhu v ČR a SR a je spolehlivým partnerem pro plynárenské organizace, výrobce a dodavatele technologií pro rozvod a spalování plynů, pro dodavatele velkých energetických investičních celků i pro provozovatele odběrních plynových zařízení.

  Jelikož je plynárenská sezóna v plném proudu, nesmíme zapomenout na včasnou přípravu na nadcházející chladnější období. Našim zákazníkům můžeme nabídnout výběr z námi vyráběných typových regulačních zařízení (TRZ), u kterých garantujeme dodací lhůtu 10 dní, dále podporu projektantů (soubory AutoCAD), rychlá tvorba cenových nabídek včetně dodávky odpovídajících rozměrů plastových skříní. Tato zařízení jsou též oblíbená s ohledem na provoz a servis. Více informací ZDE.

  Pokud si nevyberete z našich typových regulačních zařízení, tak právě pro Vás máme nabídku výroby zařízení atypických, které mohou být jednořadé, dvouřadé, s měřením a bez měření, nadzemní, podzemní, mohou obsahovat havarijní uzávěr, kompenzátory i vícestupňovou regulaci. Atypické řešení může být sestavené včetně zařízení na vyhodnocování parametru zemního plynu – chromatografu. U zahraničních dodávek jsme připraveni řešit i nejrůznější regionální požadavky související s odlišnou legislativou.

  Proč si tedy vybrat právě nás?

  V průběhu let jsme na český trh implementovali několik novinek a byli jsme jakýmsi „průkopníky“ v plynárenství, neboť v té době si nikdo nedovedl představit ukládat regulační zařízení pod úroveň terénu. My jsme to udělali před více než 20 lety a dnes v celé historické Praze chodí tisíce turistů po chodnících s našimi zařízeními, aniž by si uvědomovali, že jsou pod nimi regulační sestavy od naší společnosti. Dalším průkopnickým počinem byly tzv. „farmářské“ regulační stanice (výkon od 20 do 200 m³/h – jednoduší a levnější alternativa ke klasickým regulačním stanicím). Slouží k regulaci VTL/STL, případně až NTL a jsou vhodné k zajištění přívodu plynu pro objekty vzdálené od míst se sítěmi STL a NTL plynovodů. Toto řešení znamenalo pro uživatele významnou finanční úsporu.

  Díky nové výrobní hale máme výborné podmínky pro rozsáhlou výrobu nejrůznějších typů regulačních a měřících zařízení, filtračních stanic i zemních modulů. S ohledem na to, že ročně vyrobíme několik stovek regulačních zařízení, přistoupili jsme pro některé parametry ke standardizaci, tzn., že nabízíme nejpoužívanější regulační zařízení v různých variantách s ohledem na vstupní i výstupní tlaky a požadované maximální průtoky jako tzv. typová zařízení jednořadá nebo dvouřadá, s měřením množství protečeného plynu i bez. Dále dodáváme regulační řady pro menší kogenerační zdroje nebo nyní velmi aktuální regulace a měření pro CNG stanice.

  Nejedná se samozřejmě jen o výrobu těchto zařízení. Naše práce začíná poskytováním informací, poradenstvím s výběrem nebo návrhem vhodného zařízení a končí servisní činností.

  V našem školicím středisku nabízíme školení zaměřená jak na projektanty, tak i na montážní pracovníky. Více informací včetně termínů školení regulační techniky naleznete ZDE. V rámci uvádění regulátorů do provozu provádíme i zaškolení obsluhy přímo v místě instalace.

  Na trhu v České republice a na Slovensku máme velmi dobré postavení. Našimi partnery jsou nejen „velcí“ plynárenští hráči, ale celá řada provozovatelů sítí obchodních i realizačních společností.

  Ve velké míře vyrábíme produkty s ohledem na české (evropské) normy a dle technických pravidel pro český (evropský) trh, ale samozřejmě dodáváme i dle technických pravidel a norem pro zahraniční trhy, např. ASME.

  Níže několik aktuálních fotek z naší výroby i hotových výrobků před expedicí.