HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Regulační stanice RS 5000/2/1-440 pro společnost FATRA a.s.

  V nabídce naší společnosti naleznete kompletní sortiment regulačních zařízení a regulačních stanic. Nejčastěji se v českém plynárenství uplatňují menší STL / NTL regulační zařízení. Ty nejčastější příklady regulačních zařízení jsou zpracovány ve formě Typových regulačních zařízení (RZT). K dispozici jsou kompletní podklady včetně AutoCad souborů. Více informací o Typových regulačních zařízeních naleznete ZDE.

  Dodáváme samozřejmě i Regulační zařízení a Regulační stanice šité zákazníkovi tzv. „na míru“. Jednou z posledních realizovaných zakázek byla rekonstrukce VTL regulační stanice plynu z roku 1976 , jejímž objednatelem byla FATRA, a.s. (dříve ENERGETIKA Chropyně), projektantem TEBODIN – Czech Republic. V tomto případě investor požadoval spolehlivou a bezpečnou technologii ale nechtěl realizovat „pouze“ typové stavební řešení. Naopak, záměr byl ukázat technologii, tedy část, která bývá zpravidla skryta uvnitř objektu. Vzniklo tak velmi zdařilé a u nás ojedinělé funkční i estetické dílo, které propojuje technologickou i stavební část.
  V rámci této rekonstrukce byla provedena kompletní výměna technologie včetně nové VTL přípojky DN80 PN40 a napojení na stávající rozvody STL  DN200 a DN150.

  Jednalo se o dvouřadou jednostupňovou regulační stanici (typ RS 5000/2/1-440)
  Vstupní tlak = 4 MPa
  Výstupní tlak = 150 kPa
  Maximální průtok = 5000 Nm3/h
  osazenou regulátory a bezpečnostními rychlouzávěry TARTARINI FL a BM/5, s využitím elektrického předehřevu AMARC 30 kW a s fakturačním měřením na VTL části.

  V rámci rekonstrukce byla také provedena celková rekonstrukce stavební části:

  –          vsazení rohového okna

  –          vestavění místnosti pro měření a regulaci

  –          zateplení celého objektu.

  Jsme právem hrdi na to, že v rámci rekonstrukce jsme předali moderní, efektivní a bezpečně fungující technologii. Investor se navíc postaral i o moderně vyhlížející architektonický objekt, v němž je veškeré zařízení RS umístěno.