HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Měřící řada s dálkovým přenosem dat a separačním filtrem

  Naše společnost standardně nabízí typová regulační zařízení jednořadá (HUTIRA RZTJ) a dvouřadá (HUTIRA RZTD), podzemní regulační zařízení, regulační a měřící zařízení pro CNG stanice, farmářské regulační stanice, regulační stanice dle požadavků zákazníků. Dokážeme však zvládnout i náročnější atypické zakázky určené do oblastí nám velmi vzdálených. A to jak v navržení tak i celé realizaci projektu (dodávka na klíč).  Např. do Ghany jsme naprojektovali, vyrobili, odzkoušeli a dodali regulační stanici v kontejnerovém provedení, která je již v provozu a slouží k plné spokojenosti zákazníka.

  Začátkem letošního roku jsme navrhli pro zahraničního investora a naprojektovali měřící řadu se separačním filtrem a měřením s dálkovým přenosem dat přes satelit. Mimo jiné jsme pro něj vyráběli standardní jednořadé regulační zařízeni s regulátorem tlaku plynu CSB404, který je i v zahraničí velmi oblíben.

  Technická data měřící řady:

  [table id=29 /]

  Řada byla navržena dle norem ASME B16.9 tak, aby vyhověla světovým standardům na tato zařízení. Separační filtr byl na tuto řadu umístěn z důvodu vlhkého plynu z tranzitního potrubí. Při návrhu měřící řady bylo nutno brát ohled na okolní přírodní podmínky, neboť realizovaná řada bude umístěna blízko pobřeží oceánu. Museli jsme se proto vyrovnat i se slaným vzduchem, navrhnout ochranné nátěry a zvolit veškeré materiály s delší životností.

  Dálkový přenos dat byl proveden na žádost investora, protože měřící řada bude umístěna na jiném místě než je velín a technologie kotelen elektrárny.