HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  Plynárenství, vodárenství, průmysl, zemědělství, těžařství, ale také zdravotnictví, gastroprůmysl, hoteliérství, sport a armáda. To je jen zběžný výčet několika odvětví, v nichž je možné využívat rychlá, levná, a přitom efektivní kontejnerová řešení. Klienti značky HUTIRA taková řešení vyhledávají čím dál více, o čemž svědčí i poslední zajímavá zakázka.

  Společnost Rodenstock, sídlící v Klatovech, se zabývá výrobou brýlových čoček a patří k nejúspěšnějším na trhu. V minulém roce potřebovala rozšířit své administrativní zázemí a rozhodla se pro modulovou sestavu. Třípatrová budova je složená z celkem 30 modulů (10 v každém patře) o rozměrech 9000 x 2990 x 3240 mm, které jsme během zimních měsíců vyrobili v areálu společnosti HUTIRA – BRNO, s.r.o., v Popůvkách. Na jaře začalo navážení jednotlivých modulů na místo a jejich kompletace. Celá stavba byla dokončená již v červenci.

  Během rekordně krátké doby tak vznikla komfortní administrativní budova s 16 kancelářemi, 4 velkými jednacími místnostmi a velkoplošnými kancelářemi, serverovnou, úklidovou místností, 7 sociálními zařízeními a 3 kuchyňkami. Vzhledem k tomu, že moduly již byly předvyrobeny, na místě proběhlo pouze jejich „složení“, napojení na energie a dodělání rozvodů.

  Nejednalo se přitom zdaleka o první zakázku, ve které jsme kontejnerová provedení řešili. Běžně je využíváme pro účely umístění našich technologií nebo pro umístění technologických celků pro naše zákazníky. V době pandemie naše kontejnery dokonce posloužily také ve zdravotnictví. V době koronaviru jsme nemohli zrealizovat jednu zahraniční zakázku, a tak jsme volné kontejnery zdarma zapůjčili nemocnicím, které v nich zřídily odběrová místa.

  Zdaleka nejvíce se však značka HUTIRA věnuje výstavbě a montáži technologických kontejnerů pro regulační stanice v oblasti plynárenství, technologie úpraven vody, upraven biometanu, vtláčecích jednotek nebo třeba pivovarů, případně jiných technologií dle přání odběratele. Mezi největší výhody těchto kontejnerových provedení patří: rychlejší dodávka oproti standardním řešením, zjednodušení dopravy a možnost mobilního řešení. Kontejnerové úpravny vod jsou tak velmi vhodné pro menší i větší obce, ale i soukromé podnikání jako jsou hotely, lázně nebo koupaliště.

  Jestliže vás kontejnerové řešení zaujalo, kontaktujte nás. Kontejnerová řešení jsou velice variabilní, proto pro vás určitě najdeme vhodné řešení.