HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  I pivo může být smart a my víme, jak na to!

  To, že Češi mají rádi české pivo, je známá věc stejně tak, jako že České pivo se vyznačuje výbornou kvalitou po celém světě. My z Hutiry v tomto směru nejsme výjimkou. Také tento lahodný mok milujeme a když se k němu navíc přidala dobrá myšlenka jak jej vyrobit ve vysoké kvalitě  inteligentním a elegantním nadčasovým řešením, nechtěli jsme u toho chybět. Proto vzniknul jeden unikátní projekt, kde naše společnost HUTIRA propojila své zkušenosti a  schopnosti dělat věci prakticky a kvalitně s myšlenkou bratrů Poživilů,  vyrobit  minipivovar  kontejnerového typu – SMART BREWERY. Lze jej snadno transportovat v podstatě kamkoliv po světě, kde je vůle vařit dobré pivo jednoduše a chutně a kde tomu přejí legislativní podmínky.

  Za společností SMART BREWERY stojí tým lidí, které spojuje vášeň pro pivo, odbornost a také chuť nebát se uskutečnit náročný podnikatelský záměr – uvést do praxe kontejnerový pivovar a zpřístupnit tak všem zájemcům technologii vaření piva. Myšlenka vytvořit kontejnerový pivovar vznikla jak jinak než u piva. Konkrétně během pracovních cest nynějšího managementu a sládka do Kambodže, kde na pláži popíjeli místní „pivo“ a nebyli spokojeni s jeho kvalitou ve srovnání s českým pivem. Nápad vměstnat celý proces a technologii pro vaření piva do lodního kontejneru je natolik nadchnul, že po dvou letech vývoje a testování představili v létě 2017 veřejnosti první kontejnerový pivovar. I když samotný nápad umístit pivovar v kontejneru má již delší historii sahající do dob socialismu, kdy se stavěly malé pivovárky pro české dělníky pracující na stavbách v Rusku. Původní český vynález má tedy nyní poprvé praktickou podobu.

  Jeden takový pivovar jsme představili právě minulou středu  v prostorách naší společnosti  HUTIRA – BRNO, s.r.o.  v Popůvkách. Kompletně sestavený pivovar bylo možno projít a prohlédnout si ho včetně kompletní technologie uvnitř. Hosté,  mezi nimiž nechyběla i významná představitelka Kambodžského království paní Sotheavy Tith, měli možnost využít přítomnosti sládka a vedení společnosti SMART BREWERY bratrů Poživilů a prodiskutovat s nimi veškeré detaily, které je v souvislosti s tímto projektem zajímaly.

  Kouzlem celého projektu SMART BREWERY je jeho jedinečnost v tom, že kompletní výrobní  technologie je velmi intuitivně sestavena tak, aby výroba piva byla jednoduchou záležitostí pro kohokoliv, kdo by si rád pivovar pořídil a provozoval a to i když není z oboru.  Případní zákazníci od nás získají veškeré služby potřebné pro provozování pivovaru a vaření vlastního piva.  Systém je nastaven tak, že součástí dodávky technologie je i dodávání ingrediencí v potřebném množství a kvalitě. Při dodrženém nastavení a postupu  se tak dá dosáhnout standardní  a stálé kvality  piva. V pivovaru lze vařit jak klasické pivo plzeňského typu, tak různé pivní speciály. Po zaškolení je provozovatel schopný bezproblémově využívat pivovar a vařit si vlastní pivo sám. Kontejnerová úprava navíc umožňuje snadnou manipulaci a transport i do zahraničí vzhledem k tomu, že se jedná o kontejner o rozměrech dle standardních přepravních podmínek.

  Jednou z důležitých ingrediencí  při výrobě  piva je především kvalitní voda. Nezbytnou součástí technologie je proto také integrovaná úpravna vody WATER CAT 500 s kapacitou až 500l/hod od společnosti HUTIRA – VISION, s.r.o., která je schopna upravit veškerý dostupný zdroj tak, aby kvalita piva nebyla ovlivněna špatnou kvalitou vody.

  Technické parametry:

  Rozměry: š. 6,058 m, hl. 2.438 m, v. 2,59 m

  Váha: 4.300 kg

  Základní výrobní kapacita: 525 hl/ročně /je možno snadno rozšiřovat/

  Zdroje a přípojky:

  Elektrická energie: do 32kW (při max. odběru), 3x 400V, 50Hz

  Voda: pitná voda, kvalitu je možné řešit přidáním filtrační jednotky

  Odpad: odpadní voda obsahuje jen biologicky odbouratelné látky, které je možné vypouštět přímo do kanalizace

  Izolace: Kontejner je kompletně zaizolovaný pro bezproblémové použití v jakémkoli podnebí od – 40°C do + 50°C

  Součástí technologie je integrovaná úpravna vody –  Water Cat 500 s kapacitou až 500l/ hod.

  Pro provozování pivovaru nejsou potřeba žádné stavební úpravy, stačí přibližně 20 m2 zpevněné vodorovné plochy

   

  V ČR je možno na  pořízení kontejnerového pivovaru  čerpat i dotace z EU

  O dotaci může zažádat zemědělský podnikatel, který je minimálně po dobu 2 let před podáním žádosti registrován v Evidenci zemědělských podnikatelů.

  Doba udržitelnosti projektu je 5 let. Jedná se o přímou nenávratnou dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu.

  Veškerou legislativu s vyřízením žádosti o dotaci vyřídíme za Vás. Více informací Vám rádi sdělíme na vyžádání!

   

  Inetriér pivovaru SMART BREWERY

  Představení SMART BREWERY v Popůvkách v prostorách firmy HUTIRA – BRNO, s.r.o.

  Mini úpravna vody – Water Cat 500 /HUTIRA  – VISION, s.r.o.

  Na návštěvnu prohlídky pivovaru zavítala i představitelka Kambodžského království, paní Sotheavy Tith . Na snímku „pod moravským Matterhornem“  s Petrem  Vágnerem z HUTIRA – VISION, s.r.o.