HUTIRA – PLYN
plyn@hutira.cz
+420 541 212 144
 • Hutira
  Menu

  „Zabezpečte své vodoměry ještě před příchodem zimy. Nezapomeňte ochránit své vodoměry před mrazem.“ Takto varují každoročně vodárny prostřednictvím svých webových stránek, obecních a městských úřadů, nebo prostřednictvím např. vodárenského serveru www.vodarenstvi.cz. Překvapivě se však taková upozornění netýkají jen vodoměrů umístěných v nevytápěných prostorách uvnitř nemovitostí (sklepů, garáží, technických místností, atd.), ale především klasických prostupných obřích šachet, které jsou bohužel v některých regionech stále vyžadovány a doporučovány od provozovatelů dle zastaralých norem. Při zadání klíčových slov v jakémkoliv vyhledávači Vám ihned naskočí několik tiskových zpráv a upozornění.

  Taková upozornění zpravidla doprovází:

  1)     Návod, jak takovou dodatečnou ochranu vodoměru provést.

  2)     Statistika zamrzlých vodoměrů.

  3)     V neposlední řadě upozornění na znění zákona:Za škody na vodoměru, které vzniknou jeho nedostatečnou ochranou, plně zodpovídá podle zákona odběratel.”

  Naše společnost, HUTIRA – BRNO, s.r.o., cítí potřebu se touto cestou k těmto výzvám a varováním připojit, byť poněkud netradičně. Chraňte své vodoměry před mrazem, ale bez nutnosti číst podobná každoročně se opakující varování.

  Naše společnost nabízí řešení v souladu s 21. stoletím – vodoměrnou šachtu Modulo, která je kompletně a promyšleně zateplena bez nutnosti jakéhokoliv dodatečného zateplování.

  Jste-li majitelem právě šachty Modulo, můžete výše uvedené výzvy s čistým svědomím ignorovat.

  Před uvedením na trh byla šachta Modulo pečlivě prověřena zkouškami v klimatické komoře. Předchůdci šachty Modulo jsou na trhu v ČR úspěšně používané již téměř 10 let a v Evropě dokonce 20 let.

  Odolnost šachty Modulo vůči mrazu je nejen garantována, ale především prověřena instalacemi v sítích několika významných vodárenských společností v různých regionech ČR v řádech několika tisíců kusů, a to i v horských a chatových oblastech. Do dnešního dne naše společnost neeviduje jedinou reklamaci ve smyslu zamrznutí vodoměru.

  (Mohou se tímto pochlubit i jiní dodavatelé a výrobci?)

  Kromě výše popsané odolnosti proti mrazu přináší šachta Modulo mnoho dalších výhod. Mezi nejvýznamnější patří:

  –       Kompletní řešení včetně armatur a vývodů potrubí PE.

  –       Rychlá, snadná a nízkonákladová instalace (malý výkop, snadná manipulace).

  –       ro uzavření vody, výměnu a odečet vodoměru není nutné vstupovat do šachty.

  Další výhody naleznete v prospektu.

  S námi a s šachtou Modulo jste na zimu připraveni!

  Odkazy související s tímto článkem:

  Nezapomeňte ochránit své vodoměry před mrazem

  Zabezpečte své vodoměry ještě před příchodem zimy